در پی تنش ترامپ و توئیتر ؛ اختلاف زاكربرگ با توئیتر درباره راستی آزمایی پیام های ترامپ

در پی تنش ترامپ و توئیتر ؛ اختلاف زاكربرگ با توئیتر درباره راستی آزمایی پیام های ترامپ

به گزارش سئو مئو زاكربرگ در یك مصاحبه تلویزیونی مخالفت خویش را با اقدام توئیتر برای راستی آزمایی پیام های دونالد ترامپ اعلام نمود.

به گزارش سئو مئو به نقل از انگجت، مارک زاکربرگ مدیر ارشد اجرایی فیسبوک با اقدام توئیتر برای راستی آزمایی توئیت های دونالد ترامپ مخالف است.
این درحالی است که دونالد ترامپ دستور اجرایی صادر کرده که برپایه آن محدودیت های جدید بر شیوه بررسی محتوای پلت فرم های اجتماعی وضع می شود.
به عقیده زاکربرگ شبکه های اجتماعی نباید به داور حقیقت تبدیل شوند.
زاکربرگ در مصاحبه ای با شبکه خبری فاکس نیوز اظهار داشت: سیاست های ما در این عرصه با توئیتر متضاد است. من به شدت معتقدم فیسبوک نباید به داور حقیقت درباره هر چیزی که مردم در فضای آنلاین می گویند، تبدیل گردد. معتقدم شرکت های خصوصی یا به خصوص این پلت فرم ها نباید در چنین موقعیتی قرار گیرند.
جک دورسی مدیر ارشد اجرایی توئیتر هم به این مورد واکنش نشان داد.
او در حساب کاربری توئیتر خود نوشت: ما همچنان به تلاش خود برای مشخص کردن اطلاعات نادرست درباره انتخابات در سرتاسر جهان ادامه می دهیم. همینطور ما به تمام اشتباهاتمان اعتراف می نماییم. این امر ما را به داور حقیقت تبدیل نمی نماید. هدف ما برقراری ارتباط میان بیانیه های مختلف و نشان دادن اطلاعات متفاوت به مردم است تا خود آنها قضاوت کنند. شفافیت بیشتر از جانب ما امر حیاتی می باشد تا مردم بتوانند به صورت دقیق دلیل اعمال ما را بدانند.
تابه حال فیسبوک اجازه نداده هیچ یک از پیام های سیاستمداران راستی آزمایی شود و بنابراین مورد انتقاد گرفته است.
این در حالی است که توئیتر پیام های ترامپ درباره رای گیری پستی (mail in ballots) را محدود نکرد. بلکه فقط برچسبی به آنها افزود تا کاربران بتوانند به اطلاعات درست در اینباره دست یابند.