نقص بلوتوث برنامه های رصد كرونا را ناامن می كند

نقص بلوتوث برنامه های رصد كرونا را ناامن می كند

به گزارش سئو مئو با عنایت به استفاده روز افزون دولت های جهان از اپلیكیشن های همراه برای ردگیری افراد مبتلا به كرونا، یك ضعف امنیتی در ابزار بلوتوث گوشیها می تواند امنیت كاربران را به خطر بیندازد.

به گزارش سئو مئو به نقل از زددی نت، بررسی های مؤسسه نرم افزاری سوئیسی آکرونیس نشان داده است فناوری بی سیم بلوتوث که برای ردگیری و انتقال دیتای شهروندان و مهار بیماری کرونا به کار می رود، دارای ضعف های امنیتی است و بدون نصب وصله های نرم افزاری به روزرسان برای ایمن سازی بلوتوث گوشیها، تداوم استفاده از نرم افزارهای مبتنی بر این فناوری کار درستی نیست و امنیت و حریم شخصی مردم را به خطر می اندازد.
نقص ایمنی بلوتوث سرقت اطلاعات در حال انتقال از گوشی شهروندان به سرورهای دولتی را ممکن می کند و هکرها می توانند از مجموعه این داده ها برای سرقت اطلاعات پرارزش افراد و سوءاستفاده های بیشتر بهره بگیرند.
تا به حال چندین نقص امنیتی در ابزار بلوتوث گوشیها شناسایی شده که آخرین آنها معروف به بلوفراگ در ماه فوریه گذشته شناسایی شده بود. صدمه پذیری مورد اشاره می توانست برای کاربران تمامی گوشیهای اندرویدی مشکل ایجاد کند و بررسی ها نشان داده است خیلی از کاربران از نصب وصله های به روزرسان برطرف کننده این مشکل خودداری کرده اند.
اکثر اپلیکیشن های ردگیری کرونا مانند TraceTogether که توسط دولت سنگاپور ابداع شده، از سیگنال های بلوتوث برای شناسایی افراد دیگر در نزدیکی هر شخص استفاده می نمایند و هکرها در صورت عدم به روزرسانی ابزار بلوتوث می توانند داده های در حال تبادل را سرقت نمایند.