سخنگوی گمرك: قطعی فیبر نوری، تجارت ایران و تركیه را مختل كرد

سخنگوی گمرك: قطعی فیبر نوری، تجارت ایران و تركیه را مختل كرد

به گزارش سئو مئو سخنگوی گمرك ایران اظهار داشت: قطعی فیبر نوری مشكل بزرگی بر سر راه تجارت مرزی ایران و تركیه به وجود آورده است.

به گزارش سئو مئو به نقل از گمرک ایران، سید روح اله لطیفی اظهار داشت: تنها مسیر تجاری ما با ترکیه مسیر ریلی گمرک رازی است که تا کنون بیش از دو هزار و ۵۰۰ واگن از ۲۶ اسفندماه، صادرات و واردات از این مسیر با ترکیه داشتیم.
وی اضافه کرد: همه وزارتخانه ها و سازمان های در رابطه با تجارت خارجی در تلاش هستند تا با تقویت این مسیر، تنها راه تجارت خارجی با ترکیه را تقویت نمایند، که در این بین انتقال کالا از کامیون به واگن در سهلان و قره تپه و افزایش واگن های در حال تردد بین دو کشور و رفع موانع احتمالی همچون اقدامات دستگاه های مرتبط می باشد.
لطیفی گفت: با وجود همه تلاش ها، قطعی فیبر نوری در گمرک رازی مانع از خدمات بموقع الکترونیکی اسناد شده و تنها مسیر تجاری فعلی ایران و ترکیه را در بعضی روزها مختل کرده است.
دبیر شورای اطلاع رسانی گمرک در آخر اضافه کرد: ضمن تشکر از شرکت مخابرات بابت همراهی های همیشگی در راه تجارت کشور، امیدواریم تا برای حل مشکل پیش آمده در این گمرک که این روزها به سبب بسته بودن مرزهای زمینی اهمیت فوق العاده ای برای کشور پیدا کرده است، اقدام فوری انجام دهند.