در سان فرانسیسكو ؛ لجبازی اوبر تحویل غذا به بی خانمان های آمریكا را دشوار كرد

در سان فرانسیسكو ؛ لجبازی اوبر تحویل غذا به بی خانمان های آمریكا را دشوار كرد

سئو مئو: اختلاف نظر مالی شركت تاكسی اینترنتی اوبر با مقامات محلی در سان فرانسیسكو موجب توقف خدمات این شركت برای تحویل غذا به افراد كم درآمد در این شهر شد.

به گزارش سئو مئو به نقل از ورج، اوبر به ساکنان محله تریژر آیلند سان فرانسیسکو آگهی داده که دیگر وعده های غذایی را به ساکنان کم درآمد این منطقه که به سبب شیوع ویروس کرونا در خانه های خود گرفتار شده اند، تحویل نمی دهد. علت این امر تغییر قوانین شهر سان فرانسیسکو اعلام شده که بخش زیادی از بار مالی تهیه و طبخ غذا و استفاده از ناوگان تاکسی رانی اوبر بدین منظور را بر دوش خود این شرکت می گذارد.
اوبر می گوید تغییرات جدید موجب می شود تا این شرکت قادر به پوشش هزینه های عملیاتی این کار نباشد. در مقابل مت هانی از مقامات محلی سان فرانسیسکو از رویکرد اوبر انتقاد کرده و این شرکت را به لجبازی و انتقام گیری متهم کرده است. او همینطور با ارسال پیامی در توئیتر رفتار اوبر را ظالمانه و نفرت انگیز توصیف کرده است.
وی در توئیتی دیگر افزوده که «فاصله این محله از مرکز سان فرانسیکو تنها ده دقیقه است. همین طور ترافیکی در این راه وجود ندارد و تحویل غذا به مردم کم درآمد این محله برای شرکتی که میلیاردها دلار در سال درآمد دارد، هزینه چندانی در بر ندارد. این کار انتقام گیری و کاملاً تبعیض آمیز است. اوبر این کار تو شرم آور است.»
اوبر این خدمات را بوسیله یکی از زیرمجموعه های خود موسوم به اوبر- ایتس ارائه می دهد که در زمینه دریافت سفارش های آنلاین غذا و تحویل آنها فعال است و فعالیت خودرا از سال ۲۰۱۴ در سان فرانسیسکو و کالیفرنیا آغاز نموده است. این شرکت در واکنش به اعتراض ها از مردم خواسته اعضای مجالس قانون گذاری محلی را تشویق به تغییر قوانینی کنند که به ضرر شرکت های فناوری است.

منبع: