با رونمایی از سایت مشخص شد؛ سایت كرونای گوگل ربطی به تبلیغات ترامپ نداشت

با رونمایی از سایت مشخص شد؛ سایت كرونای گوگل ربطی به تبلیغات ترامپ نداشت

سئو مئو: گوگل سرانجام دیشب از سایت اطلاع رسانی خود در رابطه با ویروس كرونا رونمایی نمود، اما این سایت ارتباط چندانی با وعده ها و پیش بینی های ترامپ ندارد.

به گزارش سئو مئو به نقل از گیزمودو، این وب سایت اطلاعاتی در مورد ویروس مورد اشاره و مراكز درمانی آمریكا برای بازگشت مبتلایان در دسترس عموم قرار می دهد، اما خیلی از امكاناتی كه ترامپ وعده داده بود در سایت مورد اشاره وجود ندارد.
ترامپ وعده داده بود سایت كرونای گوگل یك وب سایت ملی باشد كه كنترل و نظارت بر این بیماری و شناسایی مبتلایان را تسهیل كند. او همینطور مدعی شده بود ۱۷۰۰ مهندس گوگل مشغول كار بر روی این وب سایت هستند. اما بلافاصله پس از این ادعاها گوگل با صدور اطلاعیه ای بدون اشاره به نام ترامپ آنها را تكذیب نمود.
سایت گوگل بیشتر یك سایت اطلاع رسانی است كه شیوه های مقابله و پیش گیری از كرونا را با استناد به منابع سازمان بهداشت جهانی و مركز كنترل و پیش گیری از بیماری های آمریكا آموزش می دهد و ابزاری را برای تداوم كار و فعالیت در اختیار افراد، معلمان و صاحبان كسب و كار قرار می دهد.
مهم ترین نكته این است كه سایت مورد اشاره حاوی هیچ پرسشنامه ای نیست كه كاربران با پركردن آن بتوانند از بیماری یا عدم بیماری خود باخبر شوند و سپس به نزدیك ترین مركز درمانی به خود هدایت شوند. بدین سبب صحبت های ترامپ دراین زمینه بیشتر یك ژست تبلیغاتی برای فعال نشان دادن دولت این كشور برای مقابله با كرونا قلمداد می شود.

منبع: