سقوط ۳۸ درصدی بازار جهانی موبایل با انتشار كرونا

سقوط ۳۸ درصدی بازار جهانی موبایل با انتشار كرونا

به گزارش سئو مئو فروش گوشیهای هوشمند در فوریه ۲۰۲۰ نسبت به مدت مشابه سال قبل تحت تأثیر شیوع گسترده ویروس كرونا ۳۸ درصد كاهش پیدا كرده است.
به گزارش سئو مئو به نقل از ایسنا، كارشناسان و تحلیل گران فعال در شركت تحقیقاتی استراتژی آنالیتیكس اخیرا با انتشار گزارشی از آمار فروش گوشیهای هوشمند در دومین ماه از سالجاری میلادی، فوریه ۲۰۲۰، سخن گفته و اطلاع داده اند.
این آمارهای انتشار یافته در وب سایت gsmarena نشان داده است كه میزان فروش گوشیهای هوشمند در فوریه ۲۰۲۰ نسبت به مدت مشابه سال قبل شاهد یك سقوط ۳۸ درصدی بوده است.
میزان فروش جهانی گوشیهای هوشمند در دومین ماه سالجاری میلادی ۶۱.۸ میلیون دستگاه بوده این در حالیست كه میزان فروش آن در فوریه ۲۰۱۹ میلادی ۹۹.۲ میلیون دستگاه بوده است.
از آنجایی كه بخش اعظمی از خطوط تولید گوشیهای هوشمند در چین وجود و فعالیت دارند، شیوع گسترده ویروس كرونا كه در ابتدا در شهر ووهان چین آغاز شد، مشكلات گوناگونی را به مدت بیشتر از دو ماه برای این كشور پهناور آسیای شرقی به وجود آورد و بازار و صنعت تولید و عرضه موبایل را هم به شدت تحت تأثیر قرار داد.
از طرفی دیگر با شیوع و انتشار بیماری كووید- ۱۹ به سایر نقاط جهان و اعلام قرنطینه و وضع محدودیت های جدی در عبور و مرور در شهرها و كشورهای مختلف و همینطور تعطیلی فروشگاه ها و كارخانه های فعال در این عرصه، میزان و نرخ فروش گوشیهای هوشمند و سایر محصولات تكنولوژی هم به شدت كاهش پیدا كرد.
نیل واتسون، مدیر ارشد شركت تحقیقاتی استراتژی آنالیتیكس در این خصوص خاطرنشان كرده است: فوریه ۲۰۲۰ بدون شك شاهد بزرگترین بحران تاریخ بازار های جهانی موبایل بوده است چون كه عرضه و تقاضای گوشیهای هوشمند در چین و بعد از آن اروپا، آمریكای شمالی و سایر بازارهای مهم و بزرگ جهان كه به الان به شدت درگیر مقابله با ویروس كرونا هستند، را شدیداً مختل كرده است.