محصولات مبتنی بر اینترنت اشیا صاحبان خودرا فریب می دهند

محصولات مبتنی بر اینترنت اشیا صاحبان خودرا فریب می دهند

سئو مئو: پژوهشگران آمریكایی آگهی می دهند كه هكرها می توانند با فریب دادن محصولات مبتنی بر اینترنت اشیا آنها را به خیانت كردن به مالكان خود وادار كنند.

به گزارش سئو مئو به نقل از انگجت، محصولات مبتنی بر اینترنت اشیا مجهز به انواع سنسور بوده و برای دریافت و انتقال انواع داده ها بدون نیاز به دخالت انسان به كار می روند. این محصولات در آینده بر روی انواع خودرو ها، لوازم آشپزخانه، ترموستات ها، قفل های درب ها، دستیارهای صوتی و حتی تجهیزات بیمارستانی نصب خواهند شد و هرگونه اختلال در عملكرد آنها می تواند مشكلاتی جدی به وجود آورده و حتی زندگی افراد را به مخاطره بیندازد.
شركت های فناوری خصوصی تولید چنین محصولاتی را به شكل گسترده و با كاربردهای فراوان آغاز نموده اند. اما مهندسان نرم افزار نسبت به ایمن سازی تولیدات در رابطه با اینترنت اشیا اهتمام لازم را ندارند. تولید سریع محصولات جدید هم نسبت به ایمن سازی آنها اهمیت بیشتری برای شركت های خصوصی دارد و این اهمال در آینده چالش هایی اساسی ایجاد خواهدنمود.
بررسی كه دراین زمینه توسط آدری كورت كرونین محقق دانشگاه آمریكن انجام شده، حاكیست حدود ۷۰ درصد از تمامی محصولات مبتنی بر اینترنت اشیا لطمه پذیری های امنیتی مختلفی دارند كه بخش عمده آنها مربوط به استفاده از نرم افزارهای ناایمن و بخش دیگری از آنها ناشی از استفاده از سیستم های ارتباطی و مخابراتی رمزگذاری نشده است.
از سوی دیگر قوانینی وجود ندارد كه موجب شود شركت های تجاری و فناوری در مقابل حملات هكری از نظر حقوقی مسئولیت پذیر باشند و مجبور شوند مسئولیت این حملات را بر عهده بگیرند. البته باید توجه داشت كه رمزگذاری اطلاعات مورد اشاره هم هزینه های اضافی به شركت ها تحمیل می كند و هم موجب می شود آنها نتوانند به راحتی به اطلاعات خصوصی افراد دسترسی یابند. مجموعه این رویدادها و تبعات آنها می تواند بر روی افزایش استفاده از محصولات اینترنت اشیا تأثیر منفی بگذارد.

منبع: