مروری بر پركاربردترین موتورهای جست وجو در اروپا

مروری بر پركاربردترین موتورهای جست وجو در اروپا

سئو مئو: اخیرا لیستی از اسامی پركاربردترین و محبوب ترین موتورهای جستجو در اروپا به جز گوگل انتشار یافته است كه نشان میدهد كاربران اروپایی تمایل زیادی به جایگزینی گوگل با سایر موتورهای جست وجو دارند.
به گزارش سئو مئو به نقل از ایسنا، اتحادیه اروپا چندی قبل اعلام نمود كه گوگل در اقداماتی انحصارگرایانه تابحال جلوی پیشرفت سایر موتورهای جست وجو و استفاده گسترده كاربران اروپایی از آنها را گرفته و باید از این پس با ارائه حق انتخاب در گوشیهای اندرویدی، به كاربران اجازه دهد خود موتور جست وجو موردعلاقه خودرا انتخاب كنند.
حالا برمبنای تازه ترین اخبار و گزارش های انتشار یافته در وب سایت gsmarena، بنظر می رسد كه موتور جست وجو داك داك گو (DuckDuckGo) پس از جریمه گوگل و تصویب قانون مربوط به موتورهای جست وجو موفق شده نظر و توجه خیل عظیمی از كاربران گوشیهای اندرویدی در كشورهای اروپایی را به سمت و سوی خود جلب نماید و جایگاه اولین لیست محبوب ترین و پركاربردترین موتور جست وجو را در این قاره سبز به خود اختصاص دهد.
طبق اطلاعات مندرج در لیست زیر، به وضوح می توان دریافت كه رتبه نخست بیشترین استفاده كاربران اروپایی از موتورهای جستجو به شركت DuckDuckGo تعلق گرفته است.

همین طور از دیگر موتورهای جست وجو محبوب در اروپا می توان به Info.com، یاندكس، بینگ، PrivacyWall، Qwant، GMX و Seznam اشاره نمود.
البته نكته جالب توجه آن است كه موتور جست وجو بینگ كه توسط شركت مایكروسافت توسعه داده شده است، در هیچ كشور اروپایی بجز انگلستان طرفداری ندارد.

منبع: