واتس اپ چشم انتظار قابلیت های جدید

واتس اپ چشم انتظار قابلیت های جدید

به گزارش سئو مئو به نظر می آید كه قابلیت های جدیدی به پلتفرم اپلیكیشن پیام رسان واتس اپ اضافه خواهد شد.
به گزارش سئو مئو به نقل از ایسنا، واتس اپ كه یكی از محبوب ترین و بزرگترین اپلیكیشن های پیام رسان در جهان به حساب می آید، اخیرا اعلام نموده است كه نسخه بتا و آزمایشی آن دستخوش تغییر و تحولات جدید و میزبان قابلیت های كاربردی جدیدی خواهد شد تا كاربران بتوانند بدین وسیله بر روی هر دو پلتفرم اندروید و iOS از آنها بهره مند شوند.
واتس اپ در نسخه جدید و آزمایشی خود می خواهد قابلیت های جدیدی را اضافه كند كه همچون مهم ترین آنها می توان به حالت تاریك (Dark Mode)، پیام های با قابلیت خود تخریبی (Self-destructing messages)، صفحه نمایش محتوی لوگوی واتس اپ معروف به Splash Screen، قابلیت مخفی سازی عدم مشاهده وضعیت كاربران (Hide Muted Status) اشاره نمود.
جدیدترین آپدیت واتس اپ نشان داده است كه قابلیت های جدید و موردنظر كاربران كه مدتها در انتظار آن بودند، در نسخه بتا و آزمایشی كه در فروشگاه های آنلاین و اینترنتی گوگل پلی استور و اپ استور اپل قرار گرفته است، وجود خواهند داشت و بزودی پس از انتشار نسخه اصلی و رسمی واتس اپ، در اختیار كاربران قرار خواهد گرفت.
در زیر بعضی از مهم ترین قابلیت های اضافه شده به نسخه بتای واتس اپ تشریح داده شده است:
حالت تاریك (Dark Mode)
با عنایت به آنكه در چند ماه اخیر شاهد عرضه حالت تاریك و شبانه برای سرویس و نرم افزارهای اندرویدی نظیر یوتیوب و اندروید مسیجز بودیم، حالا به نظر می آید كه اپلیكیشن پیام رسان واتس اپ هم می خواهد بزودی كاربران خویش را از این توانایی برخوردار كند. همانطور كه از آن این تم برای آن دسته از افرادی كه با حالت خودكار و معمول شبكه های اجتماعی كه پس زمینه سفید و روشنی دارد، مشكل دارند و جزو آن دسته از كاربرانی اند كه بیش تر هنگام شب و تاریكی محیط از اینترنت و گوشیهای هوشمند استفاده می نمایند، بسیار كاربردی خواهد بود و چشمان آنها را كمتر اذیت خواهد نمود.
پیام های خود تخریبی (self-destructing messages)
ارسال پیام های با قابلیت خود تخریبی یكی از جدیدترین قابلیت و امكاناتی است كه به بعضی از اپلیكیشن های پیام رسان همچون تلگرام، اینستاگرام و اسنپ چت اضافه شده اند. كاربران در صورتیكه می خواهند پیامی را به صورت ایمن برای یكی از مخاطبان خود ارسال كرده و یا تمایل داشته باشند كه پیام شان تنها برای مدت زمان كوتاهی برای مخاطب قابل مشاهده و خواندن باشد و بعد از آن به صورت خودكار از بین برود، قادر خواهند بود از این امكان جدید بهره بگیرند.

اپلیكیشن پیام رسان واتس اپ هم از قابلیت Encryption End- to End یا رمزنگاری پیشرفته پشتیبانی می كند و از پروتكل های پیشرفته ای برای حفظ حریم شخصی كاربرانش برخوردار می باشد. این اپلیكیشن كه برای تمامی سیستم های عامل اندروید، iOS و ویندوز قابل استفاده می باشد، در سال ۲۰۱۶ میلادی لقب پركاربردترین پیام رسان جهان را گرفت. واتس اپ از آن جهت ضریب امنیت سایبری بالایی دارد كه مكالمات و اطلاعات مبادله شده میان كاربران و مخاطبان به صورت كامل محافظت شده بوده و مكالمات، اطلاعات شخصی و خصوصی آنها از جانب نهادهای دیگر قابل رصد و ردگیری نخواهد بود.
شركت فیسبوك با در اختیار گرفتن و تصاحب شركت واتس اپ در سال ۲۰۱۴، ۱۹ میلیارد دلار به دست آورد و از آن زمان تابحال هم با معرفی و افزودن قابلیت های جدید بدنبال جذب و حفظ طرفداران این پیام رسان بوده است. طبق تازه ترین آمار انتشار یافته، پیام رسان واتس اپ الان میزبان حدود یك میلیارد و ۵۰۰ میلیون كاربر فعال در ماه است.