وزیر ارتباطات: محدودیت و فیلتر صدمه زا است

وزیر ارتباطات: محدودیت و فیلتر صدمه زا است

به گزارش سئو مئو وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار نمود كه اعتقادی به محدودسازی یا فیلتر كردن شبكه های اجتماعی ندارد.
به گزارش سئو مئو به نقل از ایسنا، محمدجواد آذری جهرمی در صفحه اینستاگرام، با انتشار قسمتی از مصاحبه خود با لستر هولت، مجری شبكه NBC آمریكا، نوشت: محدودسازی و فیلترینگ شبكه های اجتماعی چاره نیست و با فیلترینگ، جلوی حضور جریان ساز و اثرگذاری بر جامعه بین المللی گرفته می شود.
وی با اشاره به فعالیت استارت آپ های ایرانی، اظهار نمود: واقعا ما ایرانیان مردم فوق العاده ای هستیم و تابحال كارهای بسیار بزرگی انجام دادیم. به خصوص استارت آپ ها و شركت های ایرانی كه در دنیا بهترین هستند و توانستند با كاهش اثر تحریم ها، غیر ممكن ها را ممكن كنند. برای چنین مردمی هر چه خدمت نماییم باز هم كم است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همینطور تصریح كرد: ما در دنیایی متصل به هم زندگی می نماییم و دیگر جزایر منزوی وجود ندارد. ترامپ با تحریم هایش اول به آمریكا ضربه می زند نه ما!
جهرمی درباره فعالیت ماهواره های فضایی هم بیان كرد: ماهواره های مخابراتی ناهید ۱، پارس و ظفر تا آخر امسال آماده می شوند. هدف ما مقابله با تهدیدات زیست محیطی و پایش سیل و زلزله است. در این زمینه آماده همكاری با كشورهای مختلف همچون اتحادیه اروپا، كشورهای همسایه، چین و روسیه هستیم.
وی همینطور در صفحه ی توییتر خود نوشت: استفاده خیلی خوب من از توییتر نشان داده است كه من اعتقادی به محدودسازی یا فیلتر كردن شبكه های اجتماعی ندارم و معتقدم محدودیت ها به ایران صدمه می زند. باید بپذیریم كه در این عرصه ضعف پیدا كردیم. دسترسی داشتن كلید پیشرفت های اقتصادی می باشد. با وجود تحریم ها ما باید خویش را تطبیق دهیم.