مایكروسافت هم دستگاه های ویندوزی هواوی را تحریم می كند؟

مایكروسافت هم دستگاه های ویندوزی هواوی را تحریم می كند؟

سئو مئو: بنظر می رسد كه هنوز مایكروسافت تصمیم قاطعی برای تحریم دستگاه های ویندوزی هواوی نگرفته و می خواهد اعلام تحریم مقابل این شركت چینی را به تعویق بیاندازد.
به گزارش سئو مئو به نقل از ایسنا، سوالی كه امكان دارد برای خیلی از كاربران محصولات هواوی پیش بیاید، رویكرد سایر شركت های تكنولوژی همچون مایكروسافت بعنوان توسعه دهنده سیستم عامل ویندوز در قبال محصولات هواوی است و اینكه آیا آنها نیز قصد دارند همچون گوگل پیش قراول تحریم های جدید دولت آمریكا مقابل شركت چینی هواوی باشند و از انتشار به روزرسانی و نمایش هرگونه سرویس و خدمات خود به آن خودداری كرده و سر باز زنند یا خیر.
در فضای مجازی و رسانه های بسیاری این سوال مطرح گردیده است كه مایكروسافت چه تصمیمی درباب انتشار به روزرسانی های دستگاه های مبتنی بر ویندوز هواوی گرفته است كه تابحال پاسخ واضح و روشنی از مایكروسافت به گوش نرسیده است.
این طور كه بنظر می رسد مایكروسافت فعلاً ترجیح داده در سكوت خبری به تصمیم گیری درباره انتشار یا عدم انتشار به روزرسانی های ویندوز برای محصولات شركت چینی هواوی بپردازد و بدین سبب رویكرد روشنی را تابحال از خود به نمایش نگذاشته است.
برمبنای گزارشی كه در وب سایت the verge آمده است، این در حالیست كه پس از گوگل، سایر شركت های آمریكایی نظیر اینتل و كوالكام نیز روز گذشته اعلام نمودند كه تحت تأثیر تحریم های جدید دولت آمریكا و قرار گرفتن نام هواوی در لیست سیاه شركت های ممنوعه برای تجارت با ایالات متحده دیگر تراشه های تولیدی خودرا به آن نخواهند فروخت و همكاریهای خودرا با هواوی قطع خواهند كرد.
خیلی از كارشناسان اعتقاد دارند كه سكوت خبری مایكروسافت را می توان به فال نیك گرفت چونكه اگر علاقه ای به تحریم و اعمال محدودیت مقابل دستگاه های ویندوزی هواوی داشت، همچون گوگل و سایر شركت های آمریكایی موضع خودرا اعلام می كرد. این در حالیست كه سایر تحلیلگران فعال در حوزه فناوری معتقدند كه مایكروسافت نیز یك شركت آمریكایی شمرده می شود بدین سبب چاره ای بجز تابعیت از قوانین و مقررات كاخ سفید پیش روی خود نخواهد داشت و این تحریم دیر یا زود برای محصولات هواوی اتفاق خواهد افتاد و كاربران دستگاه های ویندوزی این برند چینی در آینده ای نزدیك دیگر قادر نخواهند بود به روزرسانی های جدید و سایر خدمات نمایش شده از طرف مایكروسافت را دریافت و استفاده كنند.
روز پنج شنبه بود كه دولت ترامپ لیست جدیدی از شركت های ممنوعه برای تجارت با ایالات متحده آمریكا را اعلام و منتشر نمود كه در آن نام شركت چینی هواوی بعنوان بزرگترین توسعه دهنده تجهیزات مخابراتی و دومین عرضه كننده گوشیهای هوشمند در جهان نیز به چشم می خورد.
حالا بنظر می رسد كه شركت های آمریكایی یكی بعد از دیگری تصمیم گرفته اند طبق قوانین و مقررات محدودكننده جدیدی كه دولت ترامپ، رئیس جمهور آمریكا، برای آنها تعیین كرده است، عمل كرده و به منظور جلوگیری از تحریم شدن و مشكلات مالی و حقوقی، روابط تجاری و همكاریهای خودرا با شركت های چینی همچون هواوی كه در لیست سیاه و ممنوعه آمریكا قرار گرفته است، قطع كرده و یا به حالت تعلیق درآورند.
پس از آن شركت آمریكایی آلفابت، شركت مادر گوگل و توسعه دهنده سیستم عامل اندروید با انتشار اطلاعیه ای اعلام نمود كه با عنایت به اقدام جدید كاخ سفید به منظور قراردادن نام برخی شركت های چینی همچون هواوی در لیست سیاه شركت های ممنوعه برای تجارت با ایالات متحده آمریكا، مجبور خواهد بود مطابق قوانین و محدودیت های جدید ایالات متحده عمل كرده و لایسنس سیستم عامل اندروید را برای هواوی لغو كند.

منبع: