كاربران آیفون مراقب جاسوس افزار جدید باشند

كاربران آیفون مراقب جاسوس افزار جدید باشند

سئو مئو: اخیرا گزارش های جدیدی از طرف كارشناسان امنیتی انتشار یافته كه نشان دهنده خطرات گسترده یك جاسوس افزار جدید در گوشیهای آیفون است.
به گزارش سئو مئو به نقل از ایسنا، از آنجایی كه در سال های اخیر باج افزار، جاسوس افزار و ویروس های مخرب و آلوده متعددی برای گوشیهای هوشمند اندرویدی و iOS انتشار یافته و امنیت سایبری و حفاظت از حریم خصوصی كاربران آنها را به شدت كاهش داده است، كارشناسان و تحلیلگران امنیتی با تحت بررسی قرار دادن بدافزارهای جدید به شركت های توسعه دهنده و سازنده گوشی و سیستم عامل های مربوطه اطلاع و آگهی می دهند تا مشكلات و حفره های امنیتی مذكور را كشف و برطرف كنند و كاربران باز حواسشان بیشتر به وضعیت امنیتی و حریم شخصی آنها باشد.
اخیرا كارشناسان امنیتی با انتشار گزارشی اعلام نموده كه جاسوس افزار جدیدی كه پیش تر برای گوشیهای اندرویدی طراحی شده بود، حالا در نسخه iOS باز به گوشیهای آیفون حمله و نفوذ كرده و احتمال دارد هكرها و مجرمان سایبری به حجم بالایی از اطلاعات خصوصی كاربران نظیر موقعیت و مكان جغرافیایی (location) و تصاویر شخصی ذخیره شده در گالری دسترسی پیدا كنند.
برمبنای گزارشی كه در وب سایت techcrunch آمده، خیلی از هكرها و مجرمان سایبری در طول یك سال قبل با انگیزه دسترسی به حساب های كاربری كاربران برای استخراج ارزهای دیجیتال رمزنگاری همچون بیت كوین به توسعه و انتشار باج افزار و جاسوس افزارهای جدیدی پرداخته اند و تابحال باز قربانیان زیادی را در سراسر جهان بوجود آورده اند.
با اینكه گوشیهای آیفون به لطف سیستم عامل iOS همواره نسبت به نمونه های اندرویدی از امنیت سایبری بیشتری برخوردار بوده اند، اما حالا بنظر می رسد كه دیگر این طور نخواهد بود و كاربران گوشیهای آیفون باز در خطر نفوذ هكرها و مجرمان سایبری قرار گرفته اند.