مودم های اینترنت وای فای هم به دستیارهای صوتی مجهز شدند

مودم های اینترنت وای فای هم به دستیارهای صوتی مجهز شدند

سئو مئو: شركت توسعه دهنده مودم و روترهای اینترنت وایرلس دی لینك در جریان نمایشگاه علم و فناوری CES۲۰۱۹ از نسل جدیدی از روترهای اینترنت با امكان پشتیبانی از شبكه اینترنت 5G و دستیارهای صوتی گوگل اسیستنت و الكسای آمازون رونمایی نمود.

به گزارش سئو مئو به نقل از ایسنا، نمایشگاه علم و فناوری CES ۲۰۱۹ كه در بازه زمانی ۸ تا ۱۱ ژانویه سال جاری میلادی در شهر لاس وگاس ایالات متحده آمریكا برگزار می گردد و سه شنبه اولین روز از شروع به كار رسمی آن بود، هرساله میزبان شركت های بزرگ و غول های تكنولوژی متعددی در جهان است تا از جدیدترین محصولات خود و سرویس های به روز خود رونمایی و پرده برداری كنند.

حالا تازه ترین اخبار انتشار یافته از طرف این نمایشگاه به نقل از وب سایت Android Police، نشان داده است كه شركت دی لینك در جریان برگزاری نمایشگاه علم و فناوری با معرفی نسل جدیدی از روتر و مودم های اینترنت وایرلس و بی سیم خود كه تحت عنوان سری اكسو (Exo) نام گذاری و معرفی شده است، می خواهد امكان پشتیبانی از دستیار های صوتی گوگل اسیستنت و الكسای آمازون را باز به این محصولات اضافه كند.

كوین ون، مدیر دی لینك در اروپا درباب سری اكسو این روترهای اینترنت وایرلس می گوید: این مودم های جدید با بهره گیری از یك تكنولوژی جدید به كاربران در پوشش بهتر اینترنت وای فای در سراسر نقاط خانه و محل كار كمك می نماید. از دیگر امكانات این مودم ها بجز نمایش شبكه وای فای مناسب، می توان به داشتن یك پلت فرم امن برای شناسایی به موقع و سریع حملات سیابری و مقابله با هكرها باز اشاره نمود. بدین ترتیب حین جابه جا شدن در بخش های مختلف خانه، دستگاه شما بدون نیاز به سوئیچ كردن بین شبكه ها، به روتری با قوی ترین سیگنال متصل خواهد شد.

روترهای جدید اكسو با بهره گیری از پلت فرم Secure Home مك آفی به صورت رمزنگاری شده محیط ایمنی را برای اتصال كاربران به شبكه اینترنت به وجود می آورد تا از اطلاعات و حریم خصوصی كاربران به صورت خودكار در مقابل حملات سایبری شناسایی شده محافظت كند.

این شركت همین طور اشاره كرد كه این روترهای جدید به دستیارهای صوتی هوشمند گوگل اسیستنت و الكسای آمازون باز مجهز هستند كه كاربران قادر خواهند بود با ارسال فرمان های صوتی از طریق دور آنها را كنترل كرده و به انجام كار و فعالیت های موردنظر خود بپردازند.

دی لینك همین طور اعلام نمود فروش این روترهای جدید اكسو در نیمه نخست سال ۲۰۱۹ میلادی صورت خواهد گرفت.