استفاده از گوگل مپ با ارسال دستور صوتی!

استفاده از گوگل مپ با ارسال دستور صوتی!

به گزارش سئو مئو به نظر می آید كه گوگل می خواهد در آینده ای نزدیك امكان پشتیبانی نقشه جغرافیایی اختصاصی خود از دستیار صوتی گوگل اسیستنت را به گوشیهای اندرویدی و iOS اضافه كند.

به گزارش سئو مئو به نقل از ایسنا، برنامه گوگل مپ ( Google maps ) كه برنامه اختصاصی نقشه جغرافیایی گوگل به حساب می آید، یكی از محبوب ترین برنامه های مورد استفاده و كاربردی كاربران گوشیهای هوشمند است كه در هر دو نسخه اندروید و آی اواس (iOS) در دسترس كاربران قرار گرفته است.

چندی پیش بود كه گوگل در جریان برگزاری كنفرانس توسعه دهندگان I/O ۲۰۱۸ وعده داده بود كه می خواهد به كاربران اپلیكیشن گوگل مپ این امكان را بدهد تا ارسال دستورات صوتی جهت و مكان جغرافیایی موردنظر خویش را بیابند و طبق آن حركت كرده و به مقصد برسند.

این بدان معناست كه گوگل باید با انتشار یك نسخه به روزرسانی شده از برنامه گوگل مپ، امكان پشتیبانی از دستیار صوتی هوشمند خود، گوگل اسیستنت را اضافه كند تا كاربران بدون نیاز به تایپ و پیدا كردن مكان جغرافیایی موردنظر خود بر روی نقشه، تنها با ارسال یك فرمان صوتی از خدمات و سرویس های آن بهره برده و بهره ببرند.

بر اساس گزارش وب سایت Android Central، با اینكه چند ماهی است كه از وعده گوگل گذشته است، اما هنوز این امكان و قابلیت به پلت فرم گوگل مپ اضافه نشده است و به نظر می آید كه كاربران زیادی در سراسر جهان در انتظار اضافه شدن این قابلیت جدید و منحصر بفرد كه كار آنها را آسان و تسهیل می كند، به سر می برند.

اما حالا تازه ترین اخبار و گزارش های انتشار یافته از آن حكایت می كند كه گوگل در این مدت به شدت بر روی اضافه كردن و توسعه قابلیت مذكور كار كرده و تلاش داشته كه آنرا بدون وجود هیچ گونه نقص و ایراد در دسترس كاربران و علاقمندان قرار دهد ازاین رو به نظر می آید كه گوگل بزودی امكان پشتیبانی گوگل مپ از دستیار صوتی اختصاصی خود یعنی گوگل اسیستنت را به پلت فرم خود خواهد افزود.