در افتتاحیه نمایشگاه تراكنش تاكید شد حركت از طرف بانكداری الكترونیك به دیجیتال

در افتتاحیه نمایشگاه تراكنش تاكید شد حركت از طرف بانكداری الكترونیك به دیجیتال

سئو مئو: امروز در افتتاحیه نمایشگاه تراكنش تاكید شد كه با ورود بازیگران جدید به این حوزه، بازیگران سنتی باید آنها را بپذیرند و در این زمینه باید تمركز بر بخش خصوصی باشد و در نهایت از بانكداری الكترونیك به بانكداری دیجیتال برسیم.

به گزارش سئو مئو به نقل از ایسنا، نمایشگاه تراكنش (ITE ۲۰۱۸) پگاه امروز با حضور برخی مقامات كشوری در مجتمع نمایشگاهی بوستان گفت وگو برگزار گردید كه در آیین افتتاحیه این نمایشگاه محمدمراد بیات، مدیرعامل مركز فاوا با بیان این كه راهبرد این است كه ITE ایران به مركز ثقل منطقه تبدیل گردد، اظهار نمود: ما باید تمركزمان بر بخش خصوصی باشد و میدان عمل را در اختیار این بخش قرار دهیم.

وی اضافه كرد: باید از بانكداری الكترونیك به بانكداری دیجیتال برسیم؛ بانكداری ای كه بر اساس پلتفرم فناوری های دیجیتال احداث شود.

در ادامه این مراسم امیر ناظمی، معاون وزیر ارتباطات و رییس سازمان فناوری اطلاعات پذیرش تغییر را اولین گام عقلانیت دانست و اظهار داشت: در حوزه تراكنش، بازیگران جدیدی ورود پیدا كرده اند كه اگر بازیگران سنتی بخواهند حوزه تراكنش به كار خود ادامه دهد، باید ورود بازیگران جدید را بپذیرند.

وی با بیان این كه ما شاهد چنین تغییراتی در این حوزه هستیم، افزود: شاید آن چیزی كه در مورد تغییر قوانین و نوع قضاوت ها بر عهده ماست به صورت كامل اجرا نشده و در مقابل سایر بازیگران این حوزه مثل بانكداران سنتی باز باید این پذیرش را داشته باشند.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات افزود: در حوزه تامین مالی، سرمایه گذاران جسور یا همان جنگ سپاران مالی بازیگران جدید هستند و اگر امروز مفاهیمی چون بانكداری بدون شعبه مطرح می شود، حاصل همین تغییرات است.

همچنین ابوالحسن فیروزآبادی، رئیس مركز ملی فضای مجازی با بیان این كه این نمایشگاه ها باید توسعه پیدا كند، اظهار داشت: بین فضای مجازی و واقعی یك درهم تنیدگی برقرار است و نمی توانیم در این دو حوزه مستقل از یكدیگر تصمیم بگیریم.

وی اضافه كرد: هم اكنون نظریه حركت به سمت جهانی شدن در دنیا وجود دارد و این در شرایطی است كه آمریكا در این میان تلاش می كند تا از راه ICT انحصار عظیمی را برای خود احداث كند.

به گفته فیروزآبادی، جهانی شدن یك روند مطلوب انسان هاست و انسان ها می خواهند كه از این طریق برای داشتن زندگی بهتر با یكدیگر در ارتباط باشند اما چیزی كه آمریكا می خواهد این است كه این توسعه ارتباطات، اقتصاد و غیره تحت یك میدان قوی متمركز از طرف آمریكا قرار گیرد.

وی اظهار نمود: آن چیزی كه بعنوان اجتماعی شدن اقتصاد مطرح میگردد این است كه موضوعات اجتماعی و فرهنگی این روزها به مباحث اقتصادی بدل شدند و ما كالاهای اجتماعی و فرهنگی داریم.