نسخه جدید اندرویدی فایرفاكس آمد

نسخه جدید اندرویدی فایرفاكس آمد

سئو مئو: شركت موزیلا اخیرا نسخه جدید و به روزرسانی شده ای را برای كاربران اندرویدی مرورگر اینترنتی فایرفاكس منتشر نموده است.
به گزارش سئو مئو به نقل از ایسنا، فایرفاكس یكی از مهم ترین مرورگرهای اینترنتی برای كاربران كامپیوتر و گوشی هوشمند به حساب می آید كه خیلی از كاربران دستگاه های اندرویدی مدتها بود در انتظار انتشار و دریافت جدیدترین نسخه از آن بودند تا به قابلیت های جدید این مرورگر دسترسی پیدا كنند.

حالا موزیلا به عنوان شركت توسعه دهنده مرورگر اینترنتی فایرفاكس اعلام نموده است كه با انتشار نسخه فایرفاكس ۶۳ به كاربران گوشیهای اندرویدی این امكان را می دهد تا بتوانند از قابلیت تصویر در تصویر (picture-in-picture ) كه مدتها در انتظارش بودند، در كنار برخی دیگر از امكانات جدید بهره مند شوند.

این نسخه كه برای چندماهی به صورت نسخه آزمایشی و بتاورژن برای تعداد محدودی از كاربران قابل اجرا بود، حالا برای عموم كاربران دستگاه های اندرویدی انتشار یافته و با استفاده از فروشگاه اینترنتی و آنلاین گوگل پلی استور قابل دسترسی، دریافت و دانلود است.

قابلیت تصویر در تصویر به كاربران اجازه می دهد تا بتوانند حتی پس از خروج از یك اپلیكیشن و ورود به یك اپلیكیشن دیگر همچنان بر روی پلتفرم مرورگر فایرفاكس به تماشای ویدیوی موردنظر خود بپردازند. لازم به ذكر است كه ویدیوی مربوطه در اندازه كوچكی در قسمت پایین مرورگر گوشی نمایش داده خواهد شد ولی كاربران قادر خواهند بود در صورت لزوم، اندازه آنرا بزرگنمایی كنند.

البته خبری كه برای خیلی از كاربران گوشیهای اندرویدی ناخوشایند به شمار خواهد رفت آن است كه قابلیت جدید تصویر در تصویر تنها برای دستگاه هایی با نسخه اندروید ۸.۰ (اندروید اوریو) به بالا قابل اجرا و دسترسی است و نسخه های قدیمی تر این سیستم عامل فعلا هیچ گونه دسترسی به آن نخواهند داشت.

یكی دیگر از قابلیت های جدیدی كه به این نسخه اندرویدی از فایرفاكس اضافه شده است، خصوصیت اعلان و نوتیفیكیشن برنامه های مختلف بر روی گوشی است كه هنوز اطلاعات دقیق و جزئیاتی از آن در فضای مجازی منتشر نشده است.