تعرفه ها و خدمات اپراتور دوم در اربعین اعلام گردید

تعرفه ها و خدمات اپراتور دوم در اربعین اعلام گردید

سئو مئو: ایرانسل اعلام نمود كه هزینه تماس با ایران و داخل عراق را برای مشتركان خود ۲۴۹۹ تومان و تماس های دریافتی را ۸۹۹ تومان در نظر گرفته است؛ هزینه ارسال پیامك هم ۴۹۹ تومان است، اما دریافت پیامك برای مشتركان مجانی است.
به گزارش سئو مئو به نقل از ایسنا، اپراتور دوم تلفن همراه اعلام نمود از ۲۸ مهر تا ۱۱ آبان ماه علاوه بر ۱۰ مگابایت اینترنت روزانه ای كه به مجانی برای مشتركان ایرانسل قابل فعال سازی است، چهار بسته اینترنت هفتگی از ۱۵۰ مگابایت تا ۱ گیگابایت در نظر گرفته شده است تا زائران اربعین حسینی (ع) بتوانند به انتخاب خود از آن ها استفاده كنند.
مشتركان ایرانسل می توانند با شماره گیری كد دستوری #۸*۱۱۱۱* بسته های مجانی ۱۰ مگابایتی روزانه را برای خود فعال كنند.
همینطور مشتركان ایرانسل می توانند با شماره گیری كددستوری #۲*۳*۱۱۱۱* برای فعال سازی هر یك از بسته های مد نظر خود اقدام نمایند. هزینه مصرف آزاد اینترنت رومینگ در كشور عراق هم ۴۹۹ تومان به ازای هر مگابایت در نظر گرفته شده است.
تمامی بسته های عرضه شده اعم از بسته ۱۰ مگابایتی مجانی روزانه و چهار بسته هفتگی با استفاده از نرم افزار كاربردی «ایرانسل من» هم در دسترس قرار گرفته اند.
ایرانسلی هایی كه قصد استفاده از بسته های دیتای رومینگ را دارند باید قبل از خروج از ایران با استفاده از یكی از روش های دستی، با استفاده از نرم افزار كاربردی «ایرانسل من» یا با شماره گیری كددستوری #۱*۱۱۱۱* به فعال كردن رومینگ بین الملل خود اقدام نموده و در طول اقامت خود در كشور عراق، از شبكه رومینگ یكی از اپراتورهای عراقی استفاده كنند.
مشتركان ایرانسل در نظر داشته باشند كه بسته های اینترنت فعال در داخل ایران، خارج از ایران فعال نیستند و زائران جهت استفاده از اینترنت رومینگ بین المللی در كشور عراق، نیاز به تهیه یكی از بسته های عرضه شده را دارند.
همچنین، مشتركان ایرانسل لازم است ضمن همراه داشتن گوشی هوشمند، ابتدا دیتا (Data) و سپس رومینگ دیتا (Data Roaming) را در تنظیمات گوشی خود فعال كنند. همینطور، با عنایت به اینكه اپراتورهای فعال در كشور عراق از فناوری شبكه نسل دوم و سوم تلفن همراه پشتیبانی می كنند، لازم است تنظیمات گوشی كاربران بر روی (WCDMA / GSM Auto) تنظیم شده باشد.
مشتركان ایرانسل می توانند با تهیه كارت شارژ در ایران و شارژ سیم كارت پیش از خروج از كشور و یا با همراه داشتن كارت شارژ برای شارژ سیم كارت در عراق با شماره گیری كددستوری #PIN)*۱۴۱*PIN همان عدد ۱۶ رقمی درج شده روی كارت شارژ است) از داشتن اعتبار در حساب ایرانسلی خود مطمئن شوند. هم چنین شارژ سیم كارت با استفاده از كارت بانكی با شماره گیری #۷*، با استفاده از سایر كدهای دستوری و همراه داشتن رمز دوم كارت بانكی هم امكان پذیر است.
روشن كردن گوشی و فعال سازی رومینگ در كشور عراق هم هیچ هزینه ای برای مشتركان ایرانسل ندارد. مشتركان ایرانسل هم چنین می توانند برای كسب اطلاعات بیش تر در این زمینه به وب سایت ایرانسل به نشانی irancell.ir/roaming رجوع كنند.
زائران باید در نظر داشته باشند كه برای شماره گیری وقتی از رومینگ بین الملل استفاده می نمایند، لازم است قبل از شماره مشترك مدنظر خود حتماً كد ۰۰۹۸ را شماره گیری كنند. ایرانسل پیشنهاد می دهد تا مشتركان شماره های مد نظر خویش را با پیش شماره ۰۰۹۸ روی گوشی خود ذخیره سازی كنند تا در زمان برقراری تماس سرعت عمل بیش تری داشته باشند.
مشتركان ایرانسل در این سفر همواره در تمامی ساعات شبانه روز می توانند با شماره گیری ۰۰۹۸۹۳۷۷۱۱۰۰۰۰ از كارشناسان ایرانسل راهنمایی بگیرند.