آلودگی سرویس های پخش آنلاین مسابقات فوتبال جام جهانی

آلودگی سرویس های پخش آنلاین مسابقات فوتبال جام جهانی

سئو مئو: متخصصان امنیتی از خطر انتشار بدافزار به سرویس های اینترنتی پخش آنلاین و مستقیم بازی های جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه به كاربران اخطار دادند.
به گزارش سئو مئو به نقل از وب سایت The Independent، از آنجائیكه این روزها تب مسابقات و بازی های فوتبال در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه كه هم اكنون در حال برگزاری است، بسیار داغ شده و میلیون ها كاربر در سراسر جهان به تماشای مسابقات حساس و هیجان انگیز میان تیم های موردعلاقه فوتبال خود می پردازند.

بسیاری از كاربران در كشورهای مختلف به دنبال تماشای بازی های فوتبال با استفاده از سرویس و شبكه های اینترنتی و پخش آنلاین و مستقیم مسابقات جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه هستند. اما حالا متخصصان امنیتی سایبری به این دسته از كاربران و علاقمندان به فوتبال اخطار داده اند كه خیلی از این سرویس های آنلاین رایگان، نامعتبر و غیرقانونی بوده و احتمال دارد دستگاه الكترونیكی متصل به اینترنت كاربران را به بدافزارهای خطرناك آلوده سازد و اطلاعات شخصی و محرمانه آنان را در معرض خطر و سرقت قرار دهد.

كریس هادسون – یكی از متخصصان امنیت سایبری فعال در شركت زی اسكالر – در این باره می گوید: آدرس خیلی از این سایت ها و سرویس های پخش آنلاین زنده غیرقانونی است و با استفاده از گوگل و فیسبوك قابل دسترسی است.

وی در ادامه اضافه كرد: جام جهانی این روزها به بستر مناسبی برای سودجویی و تجارت برای مجرمان سایبری تبدیل گشته است تا بتوانند خیل عظیمی از كاربران را قربانی اهداف شوم خود كنند.

او همینطور بر این باور است كه مجرمان سایبری بدین وسیله قادر خواهند بود كدهای آلوده به بدافزار را بر روی دستگاه های الكترونیكی متصل به اینترنت كاربران بارگذاری (آپلود) كرده و اطلاعات شخصی و حساب های كاربری و بانكی آن ها را به سرقت ببرند.

یكی دیگر از این متخصصان امنیت سایبری فعال در شركت امنیتی فیدلیس، می گوید یكی دیگر از بزرگترین خطراتی كه سایت های پخش غیرقانونی بازی های فوتبال، این روزها كاربران را تهدید می كند، نمایش تبلیغات برروی ویدیوهاست.

وی معتقد می باشد كه خیلی از این سایت ها اقدام به سوءاستفاده از حساب های كاربری كاربران به منظور استخراج ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده می كنند. ازاین رو آن ها به كاربران پیشنهاد می كنند كه همواره از جدیدترین به روزرسانی های نرم افزارها، سیستم های عامل و مرورگرهای اینترنتی ممكن استفاده كنند تا بتوانند در برابر تهدیدهای امنیتی همچون بدافزارها سیستم دفاعی خوبی را از خود نشان دهند.